Září  2020
PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 

Proč by mělo Vaše dítě naši školu navštěvovat?

Přemýšlíte, která škola bude nejlepší pro Vaše dítě? Nejste spokojeni se školou, kam Vaše dítě chodí?

Přijďte se podívat k nám, třeba Vás naše škola zaujme, třeba Vás zaujmou některé skutečnosti s naší školou související.

 


 

A proč by tedy mělo Vaše dítě naši školu navštěvovat?

 • Naleznete u nás třídy s velmi nízkým počtem žáků v ročníku. Možná by Vám vyhovovalo maximálně 15 dětí ve třídě (v devátém roč. 12 dětí, v šestém roč. 8 dětí, ve 2. tř. 11 dětí). Tyto počty umožňují věnovat se dětem individuálně a naši učitelé se dětem skutečně rádi věnují.
 • Nabízíme asistenty pedagoga, kteří tráví s dětmi čas během vyučovacích hodin, sedí vedle dětí a pomáhají jim s plněním úkolů. Třeba by právě Vaše dítě potřebovalo tuto péči a odrazilo se tak k úspěšnému životu.
 • Dále u nás můžete využít služeb speciálního pedagoga, který bude řešit s Vaším dítětem problémy související se školní docházkou i odpoledními aktivitami.
 • Dojíždí Vaše dítě do jiné školy? Náš rozvrh je autobusové dopravě přizpůsoben také, ale navíc nabízíme příspěvek na dopravu ve výši 1 000Kč za školní rok. Proč neušetřit takto peníze například na lyžařský kurz? Vždyť za celou školní docházku se jedná o úsporu až 9 000Kč u jednoho dítěte.
 • Myslíte si, že jsme chátrající venkovská škola? Opak je pravdou, škola je krásná s novou fasádou a plně technicky vybavená z peněz EU. Přijďte se podívat.
 • Výhodou by pro Vás mohl být i věkově vyvážený učitelský kolektiv, jehož členové nejsou stresováni žádnými spory a jsou zkrátka pohodoví lidé, kteří Vám vždy ochotně pomůžou. Máme tak školu rodinného typu, kde se vše řeší lidsky a upřímně bez zbytečných výstřelků a hraní si na světovost. Proč nemít dítě v normálně fungující škole?
 • Také máme moderní sportovní areál. A např. v zimě je možné na zdejší ledové ploše hrát hokej, což rozhodně není typické pro školy v regionu. Stejně tak výroba keramiky a pec na její vypalování by Vás mohla oslovit.
 • Přizpůsobíme provozní dobu družiny požadavkům rodičů. Stačí vyslovit přání a pokud to bude v možnostech školy, není problém se domluvit na čemkoliv.
 • Jako jiné školy i my organizujeme nejrůznější akce pro žáky a veřejnost. Mezi ty výjimečné patří OBHAJOBY ABSOLVENTSKÝCH PRACÍ žáků 9.ročníku, při kterých si „deváťáci“ vyzkouší napsat něco jako diplomovou práci a prezentovat sebe a své téma na veřejnosti.
 • Škola je přírodovědně zaměřená. S námi se Vaše děti podívají do přírody, do hor, ale i do zahraničí.. Ve spolupráci s terénními pracovníky Krkonošského národního parku organizujeme aktivity spojené s poznáváním tohoto koutu naší vlasti. Žáci školy zároveň provádějí meteorologická měření a data odesílají v rámci projektu Globe. Na jiných školách většinou meteorologická stanice není. U nás ano. Mnoho akcí tohoto druhu je financováno z evropských peněz. Vás to nebude stát nic a děti budou mít zážitky.
 • Do budoucnosti plánujeme ve spolupráci s obcí zainvestovat do svozu žáků vlastní dodávkou z místa bydliště do školy a zpět. Proč neušetřit za dopravu dětí peníze za celou školní docházku?
 • Naše škola je aktivní v mnoha dalších oblastech. Pořádáním zájezdů, pobytů, výletů, kurzů, ale i akcí pro děti ( sportovní, dětský den, oslavy svátků apod.) se příliš od jiných škol neodlišujeme. Co nás odlišuje, to je shrnuto ve výše uvedených bodech.

Prosíme tedy, popřemýšlejte, zajímejte se o nás a věnujte nám svoji pozornost. Rozhodně máme co nabídnout a Vaše děti u nás budou spokojené.

Od září navštivte naše www stránky (www.zsbernartice.cz). Přijďte se do naší školy přijďte podívat. Najdete nás v centru obce u místního obecního úřadu.

Domluvte si předem schůzku telefonicky: tel.: 499879165 , mobilní telefon  774879165.

nebo e-mailem: krouzek@zsbernartice.cz