Červenec  2017

Proč by mělo Vaše dítě naši školu navštěvovat?

Přemýšlíte, která škola bude nejlepší pro Vaše dítě? Nejste spokojeni se školou, kam Vaše dítě chodí?

Přijďte se podívat k nám, třeba Vás naše škola zaujme, třeba Vás zaujmou některé skutečnosti s naší školou související.

A proč by tedy mělo Vaše dítě naši školu navštěvovat?

• Naleznete u nás třídy s velmi nízkým počtem žáků v ročníku. Možná by Vám vyhovovalo maximálně 15 dětí ve třídě (v devátém roč. 12 dětí, v šestém roč. 8 dětí, ve 2. tř. 11 dětí). Tyto počty umožňují věnovat se dětem individuálně a naši učitelé se dětem skutečně rádi věnují.
  • Nabízíme asistenty pedagoga, kteří tráví s dětmi čas během vyučovacích hodin, sedí vedle dětí a pomáhají jim s plněním úkolů. Třeba by právě Vaše dítě potřebovalo tuto péči a odrazilo se tak k úspěšnému životu.
  • Dále u nás můžete využít služeb speciálního pedagoga, který bude řešit s Vaším dítětem problémy související se školní docházkou i odpoledními aktivitami.
  • Dojíždí Vaše dítě do jiné školy? Náš rozvrh je autobusové dopravě přizpůsoben také, ale navíc nabízíme příspěvek na dopravu ve výši 1 000Kč za školní rok. Proč neušetřit takto peníze například na lyžařský kurz? Vždyť za celou školní docházku se jedná o úsporu až 9 000Kč u jednoho dítěte.
  • Myslíte si, že jsme chátrající venkovská škola? Opak je pravdou, škola je krásná s novou fasádou a plně technicky vybavená z peněz EU. Přijďte se podívat.
  • Výhodou by pro Vás mohl být i věkově vyvážený učitelský kolektiv, jehož členové nejsou stresováni žádnými spory a jsou zkrátka pohodoví lidé, kteří Vám vždy ochotně pomůžou. Máme tak školu rodinného typu, kde se vše řeší lidsky a upřímně bez zbytečných výstřelků a hraní si na světovost. Proč nemít dítě v normálně fungující škole?
  • Také máme moderní sportovní areál. A např. v zimě je možné na zdejší ledové ploše hrát hokej, což rozhodně není typické pro školy v regionu. Stejně tak výroba keramiky a pec na její vypalování by Vás mohla oslovit.
  • Přizpůsobíme provozní dobu družiny požadavkům rodičů. Stačí vyslovit přání a pokud to bude v možnostech školy, není problém se domluvit na čemkoliv.
  • Jako jiné školy i my organizujeme nejrůznější akce pro žáky a veřejnost. Mezi ty výjimečné patří OBHAJOBY ABSOLVENTSKÝCH PRACÍ žáků 9.ročníku, při kterých si „deváťáci“ vyzkouší napsat něco jako diplomovou práci a prezentovat sebe a své téma na veřejnosti.
  • Škola je přírodovědně zaměřená. S námi se Vaše děti podívají do přírody, do hor, ale i do zahraničí.. Ve spolupráci s terénními pracovníky Krkonošského národního parku organizujeme aktivity spojené s poznáváním tohoto koutu naší vlasti. Žáci školy zároveň provádějí meteorologická měření a data odesílají v rámci projektu Globe. Na jiných školách většinou meteorologická stanice není. U nás ano. Mnoho akcí tohoto druhu je financováno z evropských peněz. Vás to nebude stát nic a děti budou mít zážitky.
  • Do budoucnosti plánujeme ve spolupráci s obcí zainvestovat do svozu žáků vlastní dodávkou z místa bydliště do školy a zpět. Proč neušetřit za dopravu dětí peníze za celou školní docházku?
  • Naše škola je aktivní v mnoha dalších oblastech. Pořádáním zájezdů, pobytů, výletů, kurzů, ale i akcí pro děti ( sportovní, dětský den, oslavy svátků apod.) se příliš od jiných škol neodlišujeme. Co nás odlišuje, to je shrnuto ve výše uvedených bodech.

Prosíme tedy, popřemýšlejte, zajímejte se o nás a věnujte nám svoji pozornost. Rozhodně máme co nabídnout a Vaše děti u nás budou spokojené.

Od září navštivte naše www stránky (www.zsbernartice.cz). Přijďte se do naší školy přijďte podívat. Najdete nás v centru obce u místního obecního úřadu.

Domluvte si předem schůzku telefonicky: tel.: 499879165 , mobilní telefon  774879165.

nebo e-mailem: krouzek@zsbernartice.cz