› 27.3.2017
Ředitelské dny Od:10.4.2017 Do:13.4.2017
/div>
› 14.4.2017

Doporučený postup při zpracovávání absolventské práce:

• výběr tématu (nejlépe dle svých zájmů)
  • stanovení osnovy práce
  • shromáždění informačních zdrojů: literatury, pramenů, materiálů, webů, informací k teoretické části práce, shromáždění podkladů pro praktickou část práce (vytvoření dotazníků, rozhovorů, experimentů, …), shromáždění podkladů pro obrázkové přílohy
  • zpracování konceptu
  • zpracování čistopisu
  • průběžné konzultace s konzultantem (vedoucím práce)
  • průběžně si veď i seznam použitých zdrojů (literatura, internet), nezapomeň na citace a jejich správnou formu

POZOR! Je zapotřebí spojit více informačních zdrojů – i toto se hodnotí. Nutno použít alespoň spojení 3 zdrojů: minimálně 2 zdroje knižní a 1 zdroj internetový (čím více, tím lépe).

Závazné uspořádání absolventské práce:

1. Titulní strana (včetně loga školy, užij vzor titulní strany, který jsi dostal)
  2. Obsah (včetně stránkování, vygeneruj ho v Microsoft Wordu)
  3. Úvod (seznámení s obsahem a cílem práce, důvody zvolení tématu, …)
  4. Vlastní text práce členěný na kapitoly a odstavce, jednotlivé kapitoly číslujeme (práce by měla obsahovat teoretickou a praktickou – výzkumnou – část), pokud vkládáš pro názornost obrázky, nezapomeň je také pojmenovat (např.: Obr. č. 1: Smetánka lékařská) a v použitých zdrojích citovat
  5. Závěr (vlastní zhodnocení práce, závěry, její přínosy, užitečnost pro Tebe i okolí, ponaučení, získané nové poznatky teoretické i praktické, závěrečné shrnutí, zakončení práce)
  6. Přílohy (není nutno užít přímo název kapitoly Přílohy jako další část práce, jedná se o obrazový materiál, který je možno zařadit již přímo a průběžně do textu samotné práce vždy, když je to vhodné a obrázek doplňuje a osvětluje samotný text)
  7. Použité zdroje: (uvádíme zdroje textové i obrázkové)
    • Text: internetové zdroje (zkopírovat celé znění přesné webové adresy, odkud je text čerpán, do závorky uvést datum stažení textu)
      literatura – v této formě: autor (autoři), název knihy (podtitul), popř. název časopisu, učebnice, pořadí vydání, místo vydání, nakladatelství, rok vydání, ISBN
      POZOR!
      Doslovné citace z knih nebo internetu uvádíme do „uvozovek“ , je možno užít i kurzívu, za horní uvozovku vložíme poznámku pod čarou, do poznámky pod čarou uvedeme daný zdroj (webovou adresu a dataci nebo bibliografickou normu citované knihy)
      Příklad citace internetového zdroje:
      http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=317&hl=havel+ (8. 10. 2012)

Příklady závazné bibliografické normy:

Nelešovská, A. Pedagogická komunikace v teorii a praxi. Význam komunikace, vztah učitele k žákovi, komunikace ve škole, ukázky. 1. vyd. Praha: Grada, 2005. ISBN 80-247-0738-
      Př.: Mareš, J.; Křivohlavý, J. Komunikace ve škole. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 1995. ISBN 80-210-1070-3.
    • Obrázky: webová adresa (v závorce datum stažení obrázku), nebo citace knihy, ze které je obrázek neskenován, do bibliografické normy uveď i číslo dané stránky
      Př.: Mareš, J.; Křivohlavý, J. Komunikace ve škole. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 1995, s. 112-113. ISBN 80-210-1070-3.