Aktivity žáků

Dopravní výchova 4. a 5. třídy

Po Velikonocích měli páťáci a čtvrťáci objednaný termín dopravní výchovy na hřišti ve Dvoře Králové, kde mohli vyzkoušet v praxi svoje znalosti o pravidlech účastníků silničního provozu.


Řídit se podle dopravních značek, hlídat si hlavní nebo vedlejší silnici, zastavit na stopce, dát přednost v jízdě, zastavit chodci na přechodu, správně se zařadit do odbočovacího pruhu…, to nebylo úplně jednoduché pro děti, které většinou jezdí jen po polních cestách. Škoda, že místo na kolech a koloběžkách nemohli žáci sedět pod kapotou automobilů, nebylo by jim tolik zima a nestudily by je ruce na řídítkách. Dubnové počasí nás potrápilo a některé děti byly málo oblečené, takže následující teoretickou výuku ve vytopené učebně DDM Jedničky většina ráda uvítala.