Výlety a exkurze

Exkurze v Archeoparku pravěku ve Všestarech

Žáci 4. a 5. třídy poznávali historii.

„Bylo to 4. května 2017 ve Všestarech. Do Všestar jsme dojeli autobusem společně s 5. třídou. Bylo to nádherné. Jako první jsme se podívali do starší doby kamenné a zkoušeli jsme si ulovit dřevěného mamuta. A potom jsme stříleli z vrhače oštěpů. Pak jsme se konečně podívali do mladší doby kamenné. Moc se mi líbil model neolitické krajiny. Nejvíc se mi líbilo obydlí prvních zemědělců. Paní průvodkyně nám tam upekla placičky z pšeničné mouky, vody a soli. Byly výborné. Nakonec jsme byli v rondelu. Sobě jsem si koupila pazourkový úštěpový hrot, bráchovi a tátovi tužku a mamce náhrdelník.“ Anna Chlebová, 4. tř.

„…Dívali jsme se na pravěký stan z kůže, klacků a kostí. Také jsme házeli oštěpem na mamuta a paní průvodkyně nám ukázala pravěké nástroje, např. pěstní klín….“ Veronika Lévaiová, 5. tř.

„…Zkusili jsme být zemědělci, drtili jsme pšenici (z toho vznikla mouka), sekali jsme dřevo (rozbila jsem sekyru, brousili jsme kameny, okopávali jsme políčko, namotávali jsme len a jedli jsme dobré chlebíčky ze špaldové mouky…“ Lucie Nguyenová, 5. tř.