Výlety a exkurze

Exkurze v trutnovském parku

Ve středu 18. října jela pátá třída do Trutnova na exkurzi do městského parku.

Parkem nás provázely dvě studentky z lesnické akademie. Park se rozděluje na tři části: na francouzskou, anglickou a na lesopark. Ve francouzské části byla podzemní chodba, kde si dřív mysleli, že je tam zlato, ale ono tam zlato nebylo, ale pramen vody, který napájel pivovar a dvě kašny. A pak v té anglické části jsme se dozvěděli, proč se jmenuje ta skleněná budova UFFO, že je to po slavném spisovateli a básníkovi Uffo Hornovi, který v Trutnově žil a v parku stojí jeho památník. Dále jsme tam viděli sochu, kde smrt tančila vojákům tanec smrti. A málem jsem zapomněla! Ptáte se na co? No, že jsme tam viděli zkamenělé stromy. Tak a dál jsme šli do lesoparku. V lesoparku jsme se seznámili s jednou plazivou rostlinou – břečťanem a s jedovatým keřem tisem červeným. Učili jsme se poznávat stromy a byliny a historii parku. A nakonec jsme viděli dravého ptáka káně Harrisovo, které má prý hnízda na kaktusech, ale tady se o něj starají studenti lesnické školy. Děkujeme milým studentkám za exkurzi. Škoda, že tenhle den skončil.

Terezka Druckerová, 5. třída