Červenec  2018
PoÚtStČtSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Výlety a exkurze

Jičín město pohádky

Ve čtvrtek 14. září vyrazil první stupeň do pohádkového Jičína.

„Na tento výlet jsem se obzvlášť těšila. Tento rok měl téma: Roční období neboli jaro, léto, podzim a zima. A tento super výlet začal, když jsme v 7:45 odjížděli z parkoviště. Jeli jsme malým autobusem, ale skvěle jsme si to užili, pouštěli jsme si písničky, ale hlavně jsme si povídali o všem možném. Když jsme dorazili do Jičína, krapet pršelo, ale nám to nevadilo. Prošli jsme kolem Rumcajsovy ševcovny a po chvíli prošli Valdickou bránou a byli jsme na náměstí. Jako první jsme viděli LEGO stánek, kde jsme si mohli něco postavit. Na Valdickém náměstí jsme měli rozchod. S Kájou, Áňou a Márou jsme prošli celé náměstí. Viděli jsme stánky s perníkem, keramikou, šperky a hračkami. Dokonce jste si mohli zajezdit na traktorech. Prošla jsem i podzimní bránou, která se mi moc líbila. Po rozchodu jsme šlina takové malé náměstíčko – Ryneček, kde hráli pohádku Tři bratři. Pak jsme šli na zámecké nádvoří, kde bylo období zima. Mohli jste si tam vyrobit ozdobu na kolíček nebo ozdobit perníček. Prošla jsem si zimní bránou, která byla opravdu krásná. A po chvilce jsme došli do zámecké zahrady, do dalšího období, do léta. Léto se mi velmi líbilo, byly tam trampolíny, mohli jste si namíchat vlastní nápoj a také vyrobit kouzelný lektvar. Poslední období, které nám zbývá, je jaro. Mohli jste si udělat skřítka a ozdobit si papírový pytlík. Nakonec jsme se zase vrátili na náměstí a po chvíli jeli domů. Nazpátek jsme jeli velkým autobusem. Výlet se mi moc líbil a velmi jsem si ho užila.“

Eliška Gartnerová, 5. třída