Srpen  2017

Corvus Corone

Zdroj financí Název grantu Získaná částka Odpovědná osoba
Královehradecké granty Corvus Corone 17 000 Kč Eva Šinkorová
Cíl projektu je pravidelným setkáváním zabezpečit kvalitní a smysluplné trávení volného času dětí naší mateřské a základní školy.Tímto zároveň podpořit cílenou prevenci sociálně patologických jevů – minimální preventivní program školy. Podpořit všeobecný rozvoj dětí včetně vyhledávání, rozpoznávání a rozvoje talentovaných dětí, dále podpořit rozvoj vztahů v heterogenní skupině na základě společného zájmu. Nabídnout občanům program pro kulturní trávení jejich volného času zvýšit jejich povědomí o rozvoji nejen talentovaných žáků naší obce. Rozvoj pěveckého a mluvního projevu, hudebního rytmu, hry na hudební nástroje, improvizace, melodizace a stylizace, pohybového vyjádření hudby a interpretace hudby. Získat prvky uměleckého a kulturního myšlení. Základní orientace ve světě hudby.
Pracovní tým: Eva Šinkorová
Celková výše dotace se spoluúčastí školy: 24 300 Kč

PODROBNÝ POPIS PROJEKTU

Corvus Corone školní pěvecký sbor nabídne našim žákům v tomto projektu:

• Pravidelné setkávání a společné trávení volného času (1x týdně 2 hod.) dětí různých věkových skupin (316 let) se zájmem o hudební obor pod pedagogickým vedením.
  • Jejich schopnosti a získané dovednosti uplatnit při plánovaných veřejných a charitativních vystoupeních (DD Lampertice, veřejné koncerty, účast v soutěžích).
  • Možnost účastnit se generální zkoušky muzikálového vystoupení v Praze.
  • Prožitek z koncertu Filharmonie Hradec Králové.
  • Setkání s jinými pěveckými sbory a umělci z různých hudebních oblastí.
  • Účast na vícedenním hudebním soustředění.
  • Vytvoření a vedení kulturního deníku.
  • Kromě rozvoje dětí se také zaměříme na obohacení kulturního života občanů nejen naší obce.