› 24.4.2019
› 1.5.2019
› 6.5.2019
› 7.5.2019
› 8.5.2019
› 28.6.2019
Výlety a exkurze

Londýn 22.3. - 25. 3. 2012

Ve čtvrtek 22. března přijel náš autobus s cedulkou Školní zájezdy – Londýn k Základní škole v Bernarticích.  Naše malá skupinka sedmi dětí (6 – 8.třída) a ped. dozor  jsme si odjeli vyzkoušet znalosti angličtiny a aspoň trochu poznat město, o kterém se děti už mnohé učily.

V pátek ráno jsme šťastně přijeli do cíle našeho putování. Londýn nás přivítal pověstnou Londýnskou mlhou, ale během hodiny už svítilo sluníčko a začalo naše krátké, ale krásné putování po této Evropské metropoli. Vydali jsme se nejen za proslulými historickými stavbami, jako jsou hodinová věž zvaná Big Ben, slavné budovy parlamentu, Buckinghamský palác, ale i turistickými atrakcemi jako jsou Muzeum dopravy, trhy na Covent Garden, projížďka na Londýnském oku atd. Závěrem dne byly všechny děti spokojené, ale velmi unavené a to je ještě čekala ta nejtěžší část dne. Měly se seznámit se svými anglickými rodinami, které jim byly vybrány. Děti byly celý den velmi statečné, ale jak jsme se blížili k místu setkání s rodinami tzv. meeting point, byla v nich velice malá dušička a stále si opakovaly anglické fráze, které se chystaly použít. Vše se nakonec zdařilo, dětem se v rodinách líbilo, jen litovaly, že nemůžeme zůstat v Londýně ještě o den déle.

V sobotu ráno, po návratu z rodin, jsme opět vyrazili do středu Londýna objevit ještě neobjevené. Mohli jsme si zblízka prohlédnout Katedrálu Sv. Pavla, kde měla svatbu Lady Diana s Princem Charlesem, prošli jsme se po jižním břehu řeky Temže a shlédly jsme mnoho příprav na blížící se Olympiádu v Londýně. Prošli jsme se po známém mostě zvaném Tower Bridge, který se otvírá, pokud do centra Londýna pluje větší loď. Naše putování pokračovalo k pevnosti zvané The Tower, které bylo dříve vězením, nyní tam jsou uloženy Britské korunovační klenoty. Po několikahodinové prohlídce pevnosti jsme se rozloučili s centrem Londýna, nastoupili na loď a odjeli směr Greenwich – Královská observatoř a Nultý poledník. Děti se zde vyfotily s jednou nohou na západní polokouli a jednou nohou na východní polokouli. Den už se nachýlil ke svému závěru a nám už nezbývalo nic jiného než se rozloučit se zapadajícím sluncem osvíceným Londýnem a nastoupit do autobusu směr Francie, Belgie, Německo, Česká republika a Bernartice.

Děti přijely s odhodláním věnovat studiu angličtiny aspoň trochu zvýšené úsilí, tak doufám, že jim to co nejdéle vydrží.

Lucie Machová

učitelka AJ

Galerii fotografií naleznete zde.