Aktivity žáků

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Žáci druhého stupně se již druhý rok zúčastnili akce „Ukliďme svět – ukliďme Česko“.


Jedna skupina uklízela kolem hlavní silnice směrem k Olešnici, druhá směrem na Královec (8. a 9. třída). Šestá třída se vydala k Bečkovu a sedmá do Křenova. Za tři hodiny žáci nasbírali 17 pytlů odpadu (plastové a skleněné lahve, plechovky, papír, části oblečení), dvě pneumatiky, kus koberce a různé části aut. Vedle budovy železniční zastávky v Bernarticích objevili žáci černou skládku s různým materiálem (plechovky od barev, část dveří, čalounění z auta,…).
Budeme-li počítat průměrnou váhu pytle 12 kg, odhadujeme celkovou hmotnost nasbíraného odpadu na 250 až 300 kg.
Akci podpořil pan starosta občerstvením pro žáky. Obecní úřad zajistil odvoz nasbíraného odpadu.