Aktivity žáků

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Žáci druhého stupně se již druhý rok zúčastnili akce „Ukliďme svět – ukliďme Česko“.


Jedna skupina uklízela kolem hlavní silnice směrem k Olešnici, druhá směrem na Královec (8. a 9. třída). Šestá třída se vydala k Bečkovu a sedmá do Křenova. Za tři hodiny žáci nasbírali 17 pytlů odpadu (plastové a skleněné lahve, plechovky, papír, části oblečení), dvě pneumatiky, kus koberce a různé části aut. Vedle budovy železniční zastávky v Bernarticích objevili žáci černou skládku s různým materiálem (plechovky od barev, část dveří, čalounění z auta,…).
Budeme-li počítat průměrnou váhu pytle 12 kg, odhadujeme celkovou hmotnost nasbíraného odpadu na 250 až 300 kg.
Akci podpořil pan starosta občerstvením pro žáky. Obecní úřad zajistil odvoz nasbíraného odpadu.

 

 

Související příspěvky