9.třída | Akce školy

Volba povolání – akce 9. třídy

Žáci 9. třídy se v rámci volby povolání zúčastnili v průběhu října a listopadu tří akcí.

  1. Exkurze do firem Siemens a Continental + prezentace středních škol a zaměstnavatelů v Trutnově (Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje)

Postřehy žáků:

„Celkový dojem z této exkurze je pro mě takový, že se mi tento způsob práce moc nelíbí, ale chápu, že pracovat se musí.“     V. Kunc

„Na botech jsme museli mít speciální samolepky, abychom nezničili součástky, které se tam vyrábí. Siemens se mi moc líbil, bylo tam čisto a hezky. Byli tam skvělé pracovní vztahy, teda alespoň to tak vypadalo.“       I. Hofmannová

„Exkurze v Continentalu mě už tolik neoslovila. Zato burza středních škol ano. Dozvěděla jsem se plno nových informací a poznala spoustu nových škol. Musím uznat, že to je vážně skvělá akce, která hodně lidem pomůže.“           A. Nováková

  1. Živá knihovna povolání (Svaz průmyslu a dopravy)

„Prezentovaly se zde firmy sídlící v Trutnově nebo jeho blízkosti. Některá stanoviště byla řešena interaktivně a jiná byla jen statická. Na každém jsme si však vyslechli něco málo o tom, co a jak vyrábějí nebo čím se zabývají.“     J. Slanina

„Bylo tam deset firem, které sídlí v Trutnově nebo jeho okolí. Dozvěděli jsme se plno nových informací o různých pracovních pozicích v různých firmách, vyzkoušeli jsme si pájení, šití, pohyb s pacientem na lůžku, píchání injekcí do žíly nebo pod kůži a různé další kvízy, za které jsme dostali reklamní předměty firmy, letáčky nebo Kofolu.“       A. Nováková

  1. Informační středisko ÚP v Trutnově

Žáci si formou prezentace i pracovního listu zopakovali nejdůležitější informace týkající se výběru SŠ. Dozvěděli se také nové poznatky o činnosti ÚP a o uplatnění některých povolání na trhu práce v okrese Trutnov.