Květen  2020
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
9.třída

Výsledky přijímacího řízení na střední školy

Jakou cestou se dál vydají naši deváťáci?

Žáci vycházející v tomto školním roce ze základní školy mohli odeslat dvě přihlášky na dvě střední školy nebo dvě přihlášky na dva obory na téže SŠ. Možnost odeslání dvou přihlášek využilo všech dvanáct žáků 9. třídy. Jedna žákyně odeslala v prvním kole ještě navíc přihlášku na obor s talentovou zkouškou.

Přijímací řízení na učební obory bylo založeno především na srovnání prospěchu a hodnocení ze ZŠ. Na maturitní obory se konaly jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky.

 

V prvním kole přijímacího řízení uspělo osm žáků 9. ročníku alespoň u jednoho ze dvou zvolených oborů nebo škol. Čtyři žáci nebyli ani na jeden ze dvou zvolených oborů nebo škol přijati. Z celkového počtu 25 odeslaných přihlášek byly splněny podmínky přijímacího řízení a žáci byli přijati v 11 případech. Ve 14 případech žáci neuspěli, odvolání proti nepřijetí bylo podáno v pěti případech, z toho tři byly následně vyřízeny kladně a žáci byli přijati na základě odvolání.

V prvním kole přijímacího řízení bylo na SŠ přijato jedenáct žáků 9. třídy (tři z nich na základě odvolání proti nepřijetí).

Jedna žákyně v prvním kole neuspěla, ve druhém kole však byla na SŠ přijata.

 

Z dvanácti žáků 9. třídy nastoupí v září na tříleté učební obory osm žáků:

kadeřník (Nové město nad Metují), cukrář (Trutnov), mechanik a opravář motorových vozidel (Vysoké nad Jizerou), lesní mechanizátor (Svoboda nad Úpou), autoelektrikář (Hradec Králové), 2x elektrikář (Trutnov), nástrojař (Trutnov).

 

Čtyři žáci nastoupí na čtyřleté maturitní obory:

ekologie a životní prostředí (Trutnov), gymnázium (Úpice), kosmetické služby (Dvůr Králové nad Labem), cestovní ruch (Dvůr Králové nad Labem).