Třídy

Zápis do 1. třídy

Ve středu 11. dubna proběhl na naší škole zápis do 1. třídy.

Se svými rodiči k nám přišlo 22 budoucích prvňáčků, z toho 6 podalo žádost o odklad školní docházky. Většina dětí zde nebyla poprvé, před dvěma týdny tu na setkání s předškoláky hrály hry, vyráběly marcipánové kraslice, hledaly velikonoční vajíčka, ukazovaly obrázky na interaktivní tabuli, další týden tu s mateřskou školkou navštívili současné prvňáčky, aby poznaly, na co se v první třídě mohou těšit. Takže opravdový zápis je už nevyvedl z míry, bez slziček, s úsměvem na tváři předvedli budoucí školáci, jak umí říkat básničky, zpívat, počítat, kreslit, že znají barvy, umí si zavázat tkaničky a sami se obléknout. Na konci je čekal dáreček, který vyráběli jejich starší spolužáci a pamětní list na tuto důležitou životní událost. Už se na ně v září těšíme!