Srpen  2020

Změny ve školní jídelně

Vážení rodiče,

vzhledem k oprávněným požadavkům ze strany rodičovské veřejnosti, vedení školy, učitelů a zástupců zřizovatele a vzhledem k potřebám dětí a žáků školy jsme nuceni kvalitativně zvýšit úroveň stravování v naší škole. Prvním předpokladem k tomu, aby se tak stalo, je nulové využívání jakýchkoli polotovarů, druhým předpokladem pestřejší jídelníček s co možná největším počtem zdravých jídel a třetím personální zajištění chodu školní jídelny. Již v době „koronavirové“ se jídelna úspěšně pokusila vylepšit svačinky v MŠ a zpestřit jídelníček. Bohužel jsou ale tyto změny z ekonomického hlediska neudržitelné. Dosavadní cena svačinky v MŠ 7,- Kč to jenom potvrzuje. Jsme tedy nuceni jako organizace zvýšit extrémně nízké ceny stravného od 1.9. 2020. Tedy srpnové platby za stravování budou probíhat dle nově stanovených cen. Zde uvádím nové ceny stravného.

MŠ 3 – 6 let………………………………………………………12 + 24 + 12 = 48 Kč za jeden den (zde se jedná především o zdražení obou svačinek)

ZŠ 7 – 10 let (i sedmileté děti v MŠ)……………………………30 Kč

ZŠ 11 – 14 let……………………………………………………32 Kč

15 let + zaměstnanci školy………………………………………35 Kč

Co tedy za zvýšené stravné nabídneme?

Zdravé jídlo nevařené z žádných polotovarů, ale vařené z čerstvých a sezónních produktů.

Pestrý jídelníček, kde zůstanou mnohá původní jídla, ale kde budou převažovat novinky.

Zeleninový bufet, kde si žáci sami naberou zeleninovou přílohu dle potřeby.

Volbu zdravějších nápojů v karafách.

Používání ekologických přípravků v provozu jídelny.

Zapojení do projektu „Skutečně zdravá škola“ a v jeho rámci plnění atributů zdravého jídla.

Vylepšení prostředí a podmínek v jídelně.

Od ledna 2021 možnost objednání ze dvou jídel dvakrát za týden společně se zavedením čipového systému.

Pevně věřím, že tyto změny akceptujete a naši snahu podpoříte. Děkujeme.

S pozdravem Michal Kroužek