Leden  2021
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Výlety a exkurze

Výlet do Anglie

Poznávacího zájezdu do Anglie se zúčastnili žáci 5. až 9. třídy. Kde byli a co zažili?


Navštívili jsme spoustu zajímavých míst, např. York, Durham, Whitby, Beamish, Pickering, Goathland, Londýn.
Postřehy žáků:

„V Anglii se mi líbilo tak nějak všechno, ale chtěla bych zmínit hlavně i rodinu, která se o nás velmi pěkně starala, byla na nás velmi hodná, skvěle jsme si s ní popovídali, ačkoliv mě bylo trapné se ptát na takové osobní otázky, paní byla velmi ochotná a všechno nám řekla. Mně osobně moc nevadila ani ta cesta, bylo to takové dobrodružství, strašně se mi líbil York, ta kultura, nádherné baráky. Celkově tento výlet byl moc povedený a myslím, že to řeknu asi za všechny, děkujeme učitelům, že nám tento výlet mohli umožnit.“
Lucie Lebedová, 9. třída

„Nejdříve jsme byli ve městě York. Jako jednu z prvních věcí, kterou jsme navštívili, bylo vikingské muzeum Yorvik, které se jmenuje po vikingském přístavu. Jeli jsme také známým Bradavickým expresem ukázaným ve filmu Harry Potter. Poslení den před odjezdem jsme strávili v Londýně, kde jsme byli na velkém kole London Aye. Byl to skvělý výlet a ostatním bych doporučoval.
Jan Joudal, 6. třída

„Nejvíc se mi líbil výlet do hornického skanzenu, po kterém jezdily autobusy, tramvaje atd. Ukázali nám tam, jak se žilo v 19. století, bylo to velmi zajímavé a mně se to velmi líbilo. Jedině co mi na tom výletu vadilo tak byly krátké rozchody. Velmi jsem si to užil a jel bych tak rád znovu.“
Vojtěch Kosinka, 9. třída