Leden  2021
PoÚtStČtSoNe
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

VÝUKA NA DÁLKU

Všichni učitelé ZŠ Bernartice zadávají dětem dálkově úkoly, úlohy a práci k procvičování. Většina účastníků tohoto vzdělávání již vyřešila nebo řeší ideální způsob komunikace. Nelze toto sjednotit, neboť každá ze stran má svoje limity. Tam kde nefunguje většinová komunikace, je snaha učitele se domluvit jakoukoli jinou formou pro žáky a rodiče realizovatelnou. Bohužel ani přístup přes nejoficiálnější komunikační zdroj, a sice Bakaláře, není jistý, neboť jsou rodiny, které mají stále s tímto problémy. Asi od osmi žáků školy neexistuje žádná odezva, byť byli mnohokráte různými způsoby informováni. Někteří učitelé zkouší i on-line výuku, ale toto je ponecháno také na jejich rozhodnutí. Mně osobně by termínově stanovená činnost dítěte, na kterou jsem nucen dohlédnout, velmi nevyhovovala. Reaguji tak na mediálně tolik akcentované a jako příkladné uváděné on-line vyučování. Vždyť v rodinách je často počítač či tablet jeden a ten potřebují ke své práci ostatní členové rodin.

Co se týká kvantity požadované práce, jsou učitelé vyzváni, aby nezadávali práci striktně termínově, aby hleděli na náročnost práce a současnou situaci. Vážení rodiče, v případě jakýchkoli nejasností či nesouhlasu kontaktujte učitele. Jsme rozumní, určitě dojde k domluvě a nastavení způsobů vyhovujících oběma stranám. My chápeme Vaši složitou situaci (vzdělávání dětí doma je „strašlivá“ otročina) a chápejte prosím i složitou práci naši (mnohonásobně náročnější než za běžné situace).  S přáním brzkého konce výjimečného stavu  a s pozdravem Mgr. Michal Kroužek.

Download (XLSX, 11KB)

Způsoby komunikace mezi žáky (rodiči) a učiteli